Мадрид (Реал) од ЕУР 229

Два фантастични дерби натпревари во Мадрид во периодот 26.02 – 01.03.2020. Уживајте во атмосферата на Лигата на шампионите на 26.февруари со навивачите на Реал и Манчестер Сити, и легендарниот Ел Класико на 01.март. Мадрид ќе биде во фокусот на светскиот фудбал во последната недела на февруари. Деновите меѓу двата натпревари пополнете ги со прошетка по Plaza Mayor ужвајќи во вкусот на седвичот Calamari, потоа кралската палата, Retiro park, и секако завршете со посета на rooftop бар. Побарајте го вашиот авио билет за влез во светската престолнина – Мадрид.